Zimowisko w Poroninie - Relacja :)

25.02.2018

 Podczas wypoczynku uczestnicy wyjazdu mieli okazję do nauki i doskonalenia jazdy na nartach pod okiem instruktora, a także możliwość uczestniczenia w zajęciach socjoterapeutycznych, które miały na celu podniesienie wiedzy o środkach uzależniających, zmianę postaw i przekonań młodych ludzi wobec alkoholu i narkotyków, oraz ich ochronę przed zachowaniami ryzykownymi.

Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi dającymi możliwość pochwalenia się także zdolnościami twórczymi dzięki czemu wzbudzały duże zainteresowanie wśród odbiorców. Obok zajęć socjoterapeutycznych dzieci uczestniczyły w prowadzonych warsztatach modelowania balonów, animacjach z chustą Klanza oraz warsztatach plastycznych.
W związku z przypadającymi w trakcie wyjazdu Walentynkami wychowawcy przy współpracy z młodzieżą zorganizowali dyskotekę podczas, której odbył się plebiscyt talentów cieszący się dużym powodzeniem, były piosenki, samodzielnie napisane wiersze, dużo tańca. Podczas zajęć dzieci przygotowały na tę okazję przepiękne ozdoby z balonów.

Po wyczerpującej nauce jazdy na nartach na dzieci czekało wiele atrakcji, takich jak zabawa
i relaks kompleksie termalnym w Chochołowie. Wiele radości sprawiła dzieciom kulig z pochodniami. Wielką atrakcją dla uczestników były również nocne zjazdach na stoku.
Poza stałym programem dnia dzieci miały okazję poznać uroki polskich gór oraz zobaczyć kilka okolicznych atrakcji turystycznych: jedną z najpopularniejszych skoczni narciarskich Wielką Krokiew, dom do góry nogami w Zakopanem oraz odwiedzili Krupówki, gdzie mieli możliwość zakupienia pamiątek. Uczestnicy pojechali również na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce, gdzie mogli podziwiać piękne dzieła górników.
Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia oraz osób, które podjęły się organizacji zimowiska i współpracy z BUT Orchowscy ze Słupcy a przede wszystkim, wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego dla dzieci i młodzieży uczestniczącej w wyjeździe będą to niezapomniane ferie.

20.01.2019 // www.informatyk24.nazwa.pl/ladek_oik